БОРИСПОЛЬ на ЛАДОНИ

ИНФОРМАЦИОННО-СПРАВОЧНЫЙ ПОРТАЛ

КАТАЛОГ ТОВАРОВ, УСЛУГ, КОМПАНИЙ, ПРЕДПРИЯТИЙ


  
 
   

direct

Лечение алкоголизма и лечение наркомании в наркологическом центре реабилитации "Мед-Захид"


- Создание сайтов любой сложности в Борисполе.
Частные уроки вождения Киев, автоинструктор Киев.

Добавиться в каталог

 

Великие люди

Последние коментарии

ROME PUZZLE

Игра - ROME PUZZLE

 

Властелин кольца

Властелин кольца

 

 STREET WORKOUT

STREET WORKOUT

 

Твоя жизнь изменится

 Измени свою жизнь

 

Мотивация

 Мотивация
 

 

 Воздушные шарики Борисполь

 

Боротьба за аеропорт "Бориспіль"

боротьбі за аеропортБориспіль піднявся у боротьбі за аеропорт

Аеропорт «Бориспіль», який наповнює третину міського бюджету, Бориспільська райдерж­адміністрація вирішила тишком-нишком перереєструвати у село Гора Бориспільського району. Сьогодні перед приміщенням райдержадміністрації височіє гора автомобільних шин, а на площі розбито намети.

Інформація про те, що аеропорт «Бориспіль» 10 жовтня мають перереєструвати із міста Бориспіль у село Гора, з’явилася в Інтернеті увечері 9 жовтня. Відео­запис робочої зустрічі міського голови Анатолія Федорчука з головами фракцій та лідерами політичних організацій «Батьківщина», «Самопоміч», «Свобода», «Сила людей», «Наш край», «Радикальна партія», «БПП» швидко поширили мережею.

У зверненні, яке озвучив міський голова і одностайно підтримали усі політичні сили міста, зокрема йшлося: «Сьогодні нависла загроза над існуванням та розвитком нашого міста. Головою Бориспільської районної державної адміністрації Туренком О.В. з перших днів його діяльності робляться спроби рейдерського захоплення Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», що призведе до загрози для подальшої життєдіяльності міста…»
Повідомлення за лічені години підняло на ноги небайдужих містян. Наступного дня від самого ранку люди почали збиратися перед приміщенням райдержадміністрації.

Якщо Магомед не йде до народу, то його виведуть
Здається, Олександр Туренко взагалі на вважав за потрібне виходити до людей. У особистому кабінеті, куди активісти піднялися, щоб отримати відповіді на питання, які вивели народ на площу, очільника райдержадміністрації не застали. Знайшли у кабінеті голови районної ради, де він проводив якусь нараду. Спроба добитися того, щоб пан Туренко вийшов на вулицю до людей, ледь не закінчилася бійкою. Але запал вдалося стримати. А пану Туренку довелося почути на свою адресу багато неприємних слів, та якби він сам вийшов до мітингувальників, то, напевне, ситуація б не була такою напруженою.
Пристрасті вилилися через край, бо, фактично, це була перша зустріч Бориспільського міського голови із головою райдержадміністрації, який очолює район уже протягом трьох місяців.

На підвищених тонах
У такій ситуації дивно було б очікувати іншого. Хоча Олександр Туренко з усіх сил намагався переконати, що до перереєстрації аеропорту він не причетний, що все відбувається за законом, та хто ж повірить, що воно діється без його відома. Бориспільський міський голова офіційно заявив, що генеральний директор аеропорту «Бориспіль» Павло Рябікін повідомив, що він не може вирішити у райдержадміністрації жодного питання, оскільки Туренко поставив ультиматум: або аеропорт перереєстровується в село Гора, або з їхнього боку не буде жодної печатки чи підпису.

Розгорілися пристрасті і навколо ситуації із погодженням генерального плану аеропорту «Бориспіль», оскільки Олександр Туренко разом зі своїм заступником Сергієм Білецьким забрали у головного архітектора печатку, і очільник райдержадміністрації підтвердив факт передачі печатки архітектора і те, що вона знаходиться у нього в сейфі.

Паралельно із проблемою аеропорту було озвучено ситуації, які раніше вголос розповідати не наважувалися. Зокрема про тиск на лікарів, які не погоджуються із політикою райдержадміністрації, про погрози звільненням, у тому числі головному лікарю Олександру Щуру та його заступникам.
З цього приводу своє слово сказали й активісти, у тому числі голова об’єднання волонтерських організацій «Архангел» Надія Литвиненко.

Підводні камені перереєстрації
Про них розповів Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук:
— Сьогоднішнє народне віче зібралося у зв’язку з тим, що існує загроза незаконної перереєстрації державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» з міста в район. Що це означає на практиці? Це означає, що, без перебільшення, завтра місто стане на коліна. Питання, чи будувати школу, не буде стояти. Вона сьогодні однозначно не буде будуватися. Не буде будуватися дитсадочок. Питання стоятиме навіть у тому, чи зможемо ми виплачувати заробітну плату. Тому що сьогодні проект бюджету на 2018 рік уже зареєстрований у Верховній Раді. Він передбачає наявність аеропорту за містом Бориспіль. Формула, за якою ведеться розрахунок бюджетних надходжень, передбачає, що ці 100 мільйонів гривень податків, які місто Бориспіль отримує від аеропорту та інших підприємств, розташованих на території аеропорту, протягом 2018 року надходитимуть до бюджету Борисполя. А їх фактично не буде. Окрім того, реверсна дотація, точніше вилучення коштів, у наступному році передбачається набагато більшою, ніж цьогоріч — близько 50 млн грн. Таким чином 150 млн грн буде вимито з нашого бюджету, в результаті чого нам не вистачить навіть на заробітну плату. Це не враховуючи витрати на енергоносії та інші обов’язкові витрати. Таким чином місто із самодостатнього перетвориться на місто-жебрака.

Підкоригувати бюджет сьогодні вже неможливо. Для того, щоб внести зміни у бюджет, потрібно до липня попереднього року подати до Міністерства фінансів інформацію, що таке підприємство у наступному році не буде платити до нас податки. Липень давно минув, ця сума сьогодні врахована. Це означає, що Бориспіль не зможе навіть функціонувати. Що при цьому виграє район? У 2018 році район отримає ці кошти. Але у 2019 році їхнє вилучення збільшиться на суму тих самих 100 млн грн. У результаті, ті кошти, які могли б сьогодні слугувати тій самій центральній районній лікарні, будуть вилучатися у Державний бюджет, від цього програє як місто, так і район.

Спробу тишком-нишком перереєструвати аеропорт по-державницькому назвати не можна. Швидше, по-бандитськи. Можливо, ситуацію з аеропортом потрібно переглядати, потрібно врахувати нюанси, які свого часу не врахували. Але для цього варто сідати за стіл переговорів і робити відповідні розрахунки. І тільки після цього виважено приймати якесь рішення. А так, в односторонньому порядку, без доведення цієї інформації до міста, такі дії інакше не назвеш, як рейдерське захоплення аеропорту. З огляду на ситуацію, в якій опиняється місто, нам нічого не залишається, як чергувати тут у наметах, бо нам не буде за що виживати.

Лікарню так віддавати, щоб не можна було взяти
За кілька днів до подій із аеропортом на сайті Бориспільської міської ради була зареєстрована петиція забрати Центральну районну лікарню у підпорядкування міста. За два дні вона набрала необхідні для розгляду 250 голосів. На сьогодні підписів більше 300. 12 жовтня сесія Бориспільської міської ради повинна була розглядати це питання. Нібито і район уже не проти передати лікарню. От тільки чому так терміново хочуть позбавити місто третини його бюджету. Може, щоб місто сказало, що ми не «потягнемо» цих витрат?

Сесія під відкритим небом
У зв’язку із ситуацією навколо аеропорту, депутати терміново скликали позачергову сесію Бориспільської міської ради. Засідання відбувалося біля приміщення райдержадміністрації з дотриманням усіх процесуальних вимог. Сесія прийняла рішення звернутися до Президента і до всіх можливих інстанцій, щоб перереєстрацію аеропорту (якщо вона відбулася) визнати незаконною. Також одним із питань сесійного засідання було висловлення недовіри Олександру Туренку. Для Борисполя це нонсенс. За всі роки української Незалежності не було випадку, щоб міська громада повстала проти голови райдержадміністрації. А очільників РДА за цей період змінилося більше десятка.

Поки що без відповіді залишається питання: навіщо потрібно було напередодні нового бюджетного року підривати економічну стабільність Борисполя? Чи не тому, що у нашому місті діє самоврядування, що Бориспіль активно ровивається, будує школи та дитсадки, послідовно створюються комфортні умови життя?

Добавить комментарий или сообщить об ошибке


Реабилитационный центр "Мед-Захид" Лікування наркоманії, алкоголизму,  ігроманії в реабілітаційному центрі "Мед-Захід"

Женщина среди цветов

Погода

Прогноз погоды в Борисполе

Все права защищены © 2018. Разработано студией